Конспект уроку з української літератури 11 клас

Обновлено: 05.07.2024

Мета:навчальна – сформувати в учнів поняття про творчу біографію прозаїка Григорія Косинки, вчити розуміти позаідеологічність його творів, психологізм художньої деталі в них; допомогти учням глибше усві.

Вы отметили максимальное количество друзей (64) на этой фотографии.

В данный момент вы не можете отметить человека на фотографии. Пожалуйста, попробуйте позже.

Чтобы отметить человека, наведите на него курсор и нажмите левую кнопку мыши. Чтобы отметиться на фото, наведите на себя курсор и нажмите левую кнопку мыши.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Конспект уроку з української літератури для 11 класу розрахований на розширення знань про творчість Миколи Куліша,його "Мина Мазайло".

СКОБЛЕЙ ЛІДІЯ СТЕПАНІВНА

учитель української мови і літератури

Урок української літератури в 11 класі №3.

Тема: Драматургічна майстерність автора у створенні комічних характерів

і ситуацій, у використанні діалогів та ремарок, у мовній характеристиці героїв .Сценічне втілення. Актуальність п’єси в наш час.

Т.Л .Сатирична комедія.

Мета: Допомогти учням зрозуміти роль автора у створенні комічних характерів і ситуацій, у використанні мовних засобів для цього.

Учитись цінувати майстерність автора.

Розвивати навички характеристики героїв драматичного твору, творчі здібності учнів, уміння давати власну оцінку прочитаному.

Виховувати почуття патріотизму.

Працювати над розвитком життєвих, комунікативних ,соціальних і творчих компетентностей.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: епіграф до уроку, портрет письменника, презентація до уроку, записи слів на мультимедійній дошці.

Очікувані результати :

Після уроку учні зможуть

* зможуть характеризувати персонажів твору;

* відстоювати власні думки , свої твердження і переконання;

* давати власну оцінку прочитаному.

I. Організаційний момент.

II . Мотивація навчальної діяльності.

1.Оголошення теми і мети уроку.

Знати ?

Уміти?

Очікувані результати?

III. Актуалізація опорних знань і умінь учнів.

1. Бесіда за запитаннями.

-Ким був за фахом Мина Мазайло?

-Що означало прізвище Мини Мазайла?

-Які риси характеру властиві Мині Мазайлу?

-Що найбільше вразило тьотю Мотю в Харкові?

IV .Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.

1.Вступне слово вчителя.

слова , а часом і смішні- і сьогодні дивують нас. Отже, М. Куліш- це майстер rротеску і пародії.

3.Робота в групах.

Знаходимо і виписуємо по 2 цитати до образів твору

1 група- Мина Мазайло

2 група- Мокій

3 група- Уля

4 група- Рина, дядько Тарас, тьотя Мотя

v. Узагальнення та систематизація знань , умінь і навичок учнів.

1.Релаксація.

Грає музика, а кожен учень читає свою цитату про персонажів, а кольоровим маркером малюємо власну асоціацію і пояснюємо, чому саме такий колір вибраний і чому такий малюнок.

- Як це повязано з персонажем ?

*Заставлю ! Виб’ю з голови дур…

*Ах, Улю! Мені вже давно хотілось вам сказати…

*По-моєму, прілічнєє бить…

*Яка ти українка, Улько.

VI. Домашнє завдання.

Написати домашній твір.

VII. Підсумок уроку. Оцінювання знань учнів.

Чим запамятався вам письменник М.Куліш та його творчість?
